Za jak dlouho můžete mluvit anglicky?

Měli jste angličtinu na střední, na vysoké a vyzkoušeli jste i soukromého lektora, ale pořád nemluvíte? K tomu kurz v práci a když to všechno sečtete, je to víc než deset let studia a přesto se vaše plynulá angličtina zdá v nedohlednu?

Kolik slov je potřeba pro Vás, kteří máte vyšší cíle a chcete používat angličtinu v práci?

  • Samozřejmě i zde mohou být veliké rozdíly v náročnosti na vaší angličtinu. Něco jiného je příležitostně přivítat zahraniční návštěvu, postarat se o ni a nabídnout kávu, na to Vám postačí i těch 1500 slov.
  • Jiná věc je mluvit denně se zahraničními kolegy, dodavateli či šéfem o běžných provozních věcech a řešit pracovní problémy. Pak by bylo vhodné znát alespoň 2500 – 3000 slov. I tohle se však dá zvládnout celkem rychle. V kurzech LITE byste měli absolvovat pokročilé úrovně až do Int3. Pokud půjdete od úplných začátečníků, bude Vám to trvat cca 8-9 měsíců.
  • Pokud jste angličtinu již studovali a máte slušné pasivní znalosti a potřebujete vše hlavně utřídit a zaktivnit, a k tomu přidat potřebnou slovní zásobu do pracovního prostředí, můžete to zvládnout za 3,5 měsíce. To už zní líp, co říkáte? :)

Absolvováním kurzů to nekončí!

Samozřejmě i pak se musíte v angličtině pohybovat, používat ji nebo si ji udržovat. To je dneska ale velmi snadné:

– přepnete si facebook či jiné sociální sítě do angličtiny,
– občas si na youtube pustíte anglické video o tématu, které Vás zajímá,
– podíváte se na anglický film s titulky

– je toho spousta, jak si angličtinu udržovat a od určité úrovně už se o to ani nemusíte snažit, angličtina už se prostě stane součástí Vašeho života :)

LITE Praha
Opletalova 36 (směr Masarykovo nádr.)
110 00 Praha 1

tel.: +420 222 241 500
mob: +420 775 556 996
fax: +420 222 246 605
e-mail: lite@lite.cz