Výstava o porušování lidských práv na poli psychiatrie v Žilině

Výstava o porušování lidských práv na poli psychiatrie v Žilině

Žilina – Občanské sdružení Občanská komise za lidská práva (CCHR), o.z. připravila výstavu o porušování lidských práv na poli psychiatrie s názvem Psychiatrie: Pomoc nebo hrozba ?, Jak mohou psychiatrické léky zabít vaše dítě? v prostorách Domu Odborů, Antona Bernoláka 51, v datu od 15. do 21. července, denně od 10.00 do 21.00, vstupné dobrovolné.

Občanská komise za lidská práva je mezinárodní občanské sdružení, které již více než 40 let poukazuje na porušování lidských práv psychiatrií. Děti i dospělí jsou častokrát proti vůli „léčení“ psychiatrickými „léky“, které nejsou ve skutečnosti ničím jiným než toxickými chemickými látkami, které pozměňují mysl a chování člověka. Mezi takové léky patří například antidepresiva, které mohou depresi vyvolávat a způsobovat, že osoba začne mít sebevražedné myšlenky nebo vražedné úmysly, které předtím neměla.

Dětem i dospělým jsou podávány elektrošoky, kdy elektrický proud probíhá přímo tělem osoby, prý na potlačení psychotického stavu, přičemž jedním z nežádoucích účinků je, že osoba, která podstoupí několikanásobné elektrošoky, může být trvale zdravotně poškozena, začne mít vážné problémy s pamětí, koordinací těla, sníží se její IQ a schopnost myslet, čímž je automaticky vyřazování ze sociálního života, někdy nenávratně. Rovněž může předčasně zemřít.

Mnozí psychiatričtí pacienti na Slovensku jsou pod nátlakem a bez výběru na alternativní léčbu psychických problémů nuceni žít v některých psychiatrických zařízeních, kde jsou zavírání do postelových klecí, přivazování k posteli, kde jsou jim odebrány všechny osobní věci, kde musí polykat toxické drogy proti vůli, a kde s nimi téměř nikdo o jejich duševních problémech nemluví.

Příkladem je případ chlapce z Martina, který ve svých 15 letech začal mít halucinace jako výsledek užívání psychiatrických léků, které musí dodnes užívat již přes 17 let. Tyto léky, jakož i elektrošoky a injekce mu měly pomoci vyléčit se ze schizofrenie, kterou mu vymysleli a odsouhlasili psychiatři bez exaktních důkazů o domnělé nemoci. Podávané „léky“ však dokázali úplný opak než tvrdili. Nyní jako 33 letý je natrvalo uzavřen v Sučanech, kde je nucen užívat drogy, které mu jeho halucinace způsobily, kde mu neustále navrhují, že by měl podepsat ještě další souhlas s elektrošoky přesto, že je dostal již více než 30 krát, a kde mu píchají injekce na uklidnění nebo jej zavírají do klece, když nevědí, co s ním. Na svou obranu před elektrošoky poškozuje v ústavě elektrické zástrčky a svítidla, aby jim zabránil v tom, že ho znovu budou bít do mozku pomocí elektriky, protože pomoc z venku je stále pro něj neúčinná z důvodu legislativních omezení.

Psychiatrie nepoužívá bezpečné a lidské metody při pomoci lidem řešit jejich psychické problémy. Psychiatrie ve skutečnosti nic pro pacienta nedělá, kromě toho, že ho označí vymyšlenou diagnózou, že má duševní chorobu, pacient jde na trvalý důchod užívá drogy horší než LSD, a stane se doživotně vyvrhelem společnosti.

Na výstavě najdete na panelech a obrazovkách prezentovány historická fakta o holokaustu, Eugenika, rasismu, gulazích, lobotómii, elektrošoky, podávání psychofarmak dětem, používání omezovacích prostředků, a o tom, jak se vymýšlejí psychiatrické diagnózy. Celá výstava je podávána z pohledu porušování základních lidských práv. Výstava je nevhodná pro děti mladší 15 let.

Obrazové materiály obsahují rozhovory a výpovědi psychiatrů, neurologů, psychologů, biochemiků, učitelů, profesorů historie věd a lékařství, profesorů přírodních věd, právníků, archivářů, profesorů sociologie a jiných. Statistické a obsahové informace této výstavy byly vyrobeny v USA a poskytují mnoho údajů z amerických zdrojů, které však platí stejně i pro jiné země po celém světě, včetně Slovenska.

Získejte fakta. Navštivte výstavu v Domě Odborů, Antona Bernoláka 51 v Žilině, od 15. do 21. července 2013 denně od 10.00 do 21.00. Informujte se o tom, jak se psychiatrii podařilo dostat veřejnost pod kontrolu v minulosti a jaké jsou jejich strategické plány do budoucna.