Vstřícné vůči rodinám politika polské vlády přináší první „ovoce.“ V Polsku se narodilo přes 402 000 dětí za jeden rok

Vstřícné vůči rodinám politika polské vlády přináší první „ovoce.“ V Polsku se narodilo přes 402 000 dětí za jeden rok

Varšava 13. října 2018

Polská vláda ukazuje světu, že k udržení populace nejsou potřební imigranti. Vládní konzervativní strana Právo a Spravedlnost (PiS) zavedla v zemi prorodinnú politiku a ta přináší „první ovoce.“ V roce 2017 se v Polsku narodilo přes 402 000 dětí, což je nejvíce za dlouhá léta.

Po tom, co se v roce 2015 strana PiS dostala k moci, prohlásila, že bude dělat prorodinnú oblasti politiky. Jedním z opatření bylo, že rodičům se dvěma a více dětmi dávají na každé dítě přídavek ve výši 500 PLN, což je v přepočtu přibližně 116 eur. Chudé rodiny dostávají příspěvek iv případě, když mají jen jedno dítě. Informoval portál The News.

Polská vláda zavedla i mnoho dalších opatření ke snížení chudoby v zemi. V současnosti se již projevují pozitivní přínosy této vstřícné vůči rodinám politiky.

Ministryně sociální politiky Elżbieta Rafalski prezentovala statistiky, podle kterých se v Polsku za rok 2017 narodilo více než 402 000 dětí, což je největší počet za mnoho posledních let.

Polská vláda nám tedy ukazuje příklad, jakým bychom se měli ubírat. Zároveň vyvrací tvrzení západních politiků, liberálních médií a multikulti propagandistů, že k udržení populace v evropských zemích je třeba přijímat imigrantů z třetích zemí.

samuel Gdovin