Velké čínské přístavní město Zhoushan se během jarního festivalu rozjíždí rušným provozem

Velké čínské přístavní město Zhoushan se během jarního festivalu rozjíždí rušným provozem
Velké čínské přístavní město Zhoushan se během jarního festivalu rozjíždí rušným provozem

Zhoushan, východočínská provincie Zhejiang, hlavní čínské přístavní město, se připravuje na zvýšení obchodního toku, přičemž místní přístavní celní orgány nepřetržitě pracují na přípravě příchodu dalších nákladních lodí během jarních svátků, první po Čína optimalizovala svá protiepidemická opatření.

Město, které bylo považováno za barometr zahraničního obchodu, zaznamenalo v roce 2022 meziroční nárůst dovozu a vývozu o 43,6 procenta, což odráží silnou odolnost čínské ekonomiky a obchodu během pandemie. Vzhledem k tomu, že země je připravena na oživení ekonomiky a obchodu podpořené rostoucí domácí spotřebou a obnovením výroby, přístavní město znovu posiluje provoz.

Dva dny před prázdninami neměl Wu Tong, celní úředník s terminálem Yongzhou v Zhoushan, čas na odpočinek, protože on a jeho kolegové museli během prázdnin zůstat ve službě kvůli zvyšujícímu se počtu nákladních lodí. dorazit brzy.

„Více než dvě desítky nákladních lodí z celého světa mají dorazit během jarních prázdnin, což znamená nabitější program než obvykle,“ řekl Wu v pátek Global Times.

V reakci na situaci celní úřady Zhoushan rozeslaly obchodním společnostem včasné oznámení, ve kterém je informovaly, aby v rámci úsilí o usnadnění postupů odbavení provedly rezervace online.

„Flexibilně přizpůsobíme naše pracovní směny, včetně přesčasové práce, abychom lépe reagovali na měnící se obchodní aktivity v přístavu,“ řekl Wu s tím, že efektivita celního odbavení a kontroly zůstane během nadcházejících svátků stejná.

Pro urychlení celního odbavení se zavádějí i další opatření. Například celní úřad Zhoushan zavedl 24hodinové schvalování pro lodě vplouvající do přístavu a opouštějící přístav, stejně jako systém schůzek pro celní odbavení dostupný 24 hodin denně a sedm dní v týdnu, který v případě potřeby zahrnuje noční prohlídky, podle tisková zpráva Zhoushan Customs odeslaná Global Times v pátek.

Vysoká míra automatizace terminálu Zhoushan’s Yongzhou Terminal, pilotního mola pro digitální modernizaci v regionu, také umožňuje včasný provoz a reakci ve všech obchodních sektorech v přístavu, včetně nakládání a vykládání kontejnerů při příjezdu lodí, s malou ruční prací. Automatické zařízení uvedené do provozu v roce 2022 zvýšilo efektivitu přístavu o 30–40 procent, uvádí společnost Zhoushan Yongzhou Container Terminal Co, která port provozuje.

Zhoushan je živým příkladem odolného čínského obchodu. V roce 2022 dosáhl celkový obchod Zhoushanu 338,18 miliardy jüanů (49,86 miliardy USD), což je meziroční nárůst o 43,6 procenta, přičemž import i export dosáhly dvouciferného růstu, podle údajů, které Zhoushan Customs zaslal Global Times v pátek. .

Nezbytné denní komodity, jako jsou oděvy a domácí spotřebiče z továren v Číně až po velkoobjemové komodity, jako je uhlí a ropa z Ruska a Indonésie, jsou součástí hlavního obchodního zboží v regionu.

Obchodní výkonnost umožnila městu zařadit se na první místo v Zhejiang, předním čínském dopravním a výrobním uzlu z hlediska růstu v roce 2022.

Jako důležitý obchodní uzel v rámci iniciativy Belt and Road zaznamenal Zhoushan v roce 2022 také podstatný růst obchodu – 214,85 juanů nebo 55,5% meziroční růst se zeměmi na trase.

Global Times

Zdroj: https://www.globaltimes.cn/page/202301/1284133.shtml