Valentina Rendón je herečka z Kolumbie – Scientologie herci

Valentina Rendón - poznejte scientologa - scientologie herci a herečky
Valentina Rendón – poznejte scientologa – scientologie herci a herečky

 

Valentina Rendónová se katapultovala ke slávě v rodné Kolumbii jako herečka v řadě úspěšných telenovel. Poté, co těsně přežila teroristické bombardování, přehodnotila svůj život a nyní využívá film jako umění, aby inspirovala ostatní.

Valentina Rendón
Valentina Rendón

Rendón studovala průmyslový design na Autonomous University of Manizales, ale poté, co získala stipendium od RCN TV, odešla žít do Bogoty, aby se stala herečkou. Byla součástí skupiny pop music Luna Verde v její poslední fázi, před odchodem Caroliny Sabino, která byla hlavním hlasem. V televizi debutoval v seriálu Copas amargas z roku 1996. Poté, co hrála různé vedlejší role, získal první hlavní roli v telenovele Tabú z roku 1999. Bude se i nadále objevovat v několika telenovelách, jako protivník v Marido platu RCN Televisión a také v divadelní hry. Kromě svého hvězdného vystoupení na Happy Sobotách věděl a vyznamenal se jako jeden z jeho nejlepších komiků. Zúčastnil se také a vyhrál kolumbijskou verzi Dancing for a dream. V roce 2006 Rendón hrál ve filmu La voz de las alas.

Valentina Rendón
Valentina Rendón

V roce 2009 si zahrála po boku Víctora Huga Cabrery v telenovele Bermúdez z Caracol TV. Objevil se také ve venezuelském filmu Venezzia, jehož scénář napsal s Jörgem Hillerem.