V hyperočkované Austrálii umírají očkovaní lidé „neuvěřitelně vysokým tempem“.

Austrálie nedávno oznámila alarmující a „neuvěřitelně vysokou“ 13procentní nadměrnou úmrtnost pro rok 2022 . Australská vláda nyní zvažuje zahájení naléhavého vyšetřování tohoto rychlého nárůstu úmrtí mezi očkovanými lidmi.

Podle analýzy údajů Australského statistického úřadu (ABS) provedené Institutem pojistných matematiků zemřelo v prvních osmi měsících roku v Land Down Under dalších 15 400 lidí. Pojistní matematici uvedli, že toto číslo zahrnuje přibližně jednu třetinu těch, kteří nemají žádnou spojitost s wuhanským koronavirem (COVID-19).

Karen Cutterová, mluvčí pracovní skupiny pro úmrtnost COVID-19 institutu, uvedla, že tato čísla jsou neuvěřitelně vysoká úmrtnost a není jasné, co způsobilo tento nárůst.

„Úmrtnost se normálně neliší o více než jedno až dvě procenta, takže 13 procent je mnohem vyšší než normální úrovně,“ řekla. „Nejsem si vědom [ničeho srovnatelného] v nedávné minulosti, ale nevrátil jsem se a nedíval se [historicky]. Mluví o tom, že chřipková sezóna 2017 byla opravdu špatná a úmrtnost tam byla o jedno procento vyšší, než je obvyklé. Takže je to hodně mimo rozsah normálu.“

Finanční média Benzinga uvedla, že k tomu došlo poté, co poslední údaje o úmrtnosti asijsko-pacifického národa zveřejněné v listopadu ukázaly, že od 1. ledna do 31. srpna zemřelo 128 797 lidí , což bylo o 17 procent více než historický průměr.

Austrálie je jednou z nejvíce zasažených zemí COVID-19 s více než 64 miliony celkových dávek vakcín podaných na národní úrovni od zahájení zavádění v únoru 2021. Plně očkovaných lidí ve věku 16 a více let s dvojitou posilovací dávkou je hlášeno 5 303 168.

Australská vláda nedoporučuje pátou dávku vakcíny

Vzhledem k tomu, že velká část populace v zemi byla čtyřnásobná, australské zdravotnické úřady již nedoporučují pátý výstřel . Stále však povzbuzují způsobilé, aby se přihlásili k odběru zbývajících posilovacích dávek v rámci přípravy na novou vlnu koronaviru.

Na tiskové konferenci k oznámení nových doporučení ohledně očkování v listopadu ministr zdravotnictví Mark Butler uvedl, že průměrný denní počet případů byl v předchozím týdnu o 47 procent vyšší než týden před tím. Mezitím počet případů zůstává 85 procent pod předchozím vrcholem z konce července.

Australská technická poradní skupina pro imunizaci (ATAGI) doporučila pátou dávku nebo třetí posilovací dávku. Vyplývá to z několika důkazů z nedávné vlny Singapuru, které zjistily, že vážná onemocnění a úmrtí byly mezi očkovanými vzácné a že pátý výstřel měl minimální dopad na přenos viru .

„ATAGI vzala v úvahu mezinárodní důkazy i místní údaje o počtech očkování a také o počtu případů v pandemii a rozhodla se nedoporučit pátou dávku,“ uvedl Butler.

Stále však naléhal na ty, kteří dosud dosáhli doporučeného počtu výstřelů, aby tak učinili. V Austrálii je asi 5,5 milionu lidí, tedy asi 20 procent populace, kteří ještě nedostanou třetí dávku, přestože mají nárok.

Mezitím labouristická poslankyně a specialistka na infekční choroby Dr. Michelle Ananda-Rajahová odsoudila ATAGI za dodržování „příliš restriktivních“ pravidel pro přístup k vakcínám proti koronaviru a vyzvala vládu, aby rozšířila způsobilost pro děti a mladší lidi.

Ananda-Rajah vyzval „zdravotní experty“, aby poskytli větší transparentnost ve svém rozhodnutí nedoporučovat čtvrtou injekci osobám mladším 30 let a nedovolit bodnutí osobám mladším pěti let, protože mnozí rodiče „zoufale“ chtěli nechat své děti očkovat. (Související:  Austrálie spouští program v hodnotě 1 miliardy dolarů na „očkování“ MIMINEK a malých dětí proti covidu .)

Společnost ATAGI doporučila, aby byla omikronová specifická vakcína Big Pharma Pfizer schválena jako posilovací dávka pro dospělé. Butler to schválil a oznámil, že 4,7 milionu dávek dorazí před zavedením, které má začít v polovině prosince.

Současná doporučení znamenají, že lidé ve věku 30 a více let mají nárok na druhý booster neboli čtvrtou dávku; ti 16 a více mohou dostat booster, neboli třetí ránu; děti ve věku od pěti do 15 let mají nárok na dvě dávky a mohou dostat booster pouze v případě, že mají vážné zdravotní problémy; a kojenci do pěti let mají nárok na očkování pouze v případě, že mají vážné zdravotní problémy.

Sledujte  VaccineDeaths.com  pro další zprávy týkající se úmrtí způsobených vakcínami COVID-19.

Podívejte se na video níže, kde australský senátor odhaluje utajování zranění způsobených vakcínou a nadměrných úmrtí .