Sergej Pivovarov ze Stavropolu a jeho čtyřnohý společník zachránili desítky lidí

Záchranář mezinárodní třídy, kynolog, odborný soudce kynologických služeb ruského EMERCOMU a zároveň romantik, optimista se žhnoucíma očima, laskavým srdcem a otevřenou duší – to vše je v Sergeji Pivovarově úžasně spojeno.

Sergej Pivovarov ze Stavropolu a jeho čtyřnohý společník zachránili desítky lidí
Sergej Pivovarov ze Stavropolu a jeho čtyřnohý společník zachránili desítky lidí

Jako záchranář pracuje téměř od vytvoření pátracího a záchranného týmu Stavropol ruského ministerstva pro mimořádné události. O něco později, když se začala rychle rozvíjet nová služba – kynologická služba, Sergej Pivovarov neodolal a vzal si štěně pro sebe. Pojmenovaný Asya. O tři roky později se tento pes stal známým celému pohotovostnímu oddělení, uvedla tisková služba hlavního ředitelství ruského EMERCOMU na území Stavropol. Celkově je Sergej v epicentru mimořádných událostí a záchranných akcí již více než 25 let.

Sergej Pivovarov ze Stavropolu a jeho čtyřnohý společník zachránili desítky lidí
Sergej Pivovarov ze Stavropolu a jeho čtyřnohý společník zachránili desítky lidí

Za rameny tohoto tandemu – muže a jeho asistentky – více než padesát pátracích operací a desítky zachráněných životů. Zúčastnili se tak velkých expedic, jako byla průzkum po ledovci Kolka v Severní Osetii, braní rukojmí v Beslanu, více než jednou pracovali ve vysokých horách, pátrali po nezvěstných lidech v lavinách. Sergey Pivovarov je nositelem mnoha regionálních soutěží a v roce 2010 se umístil na prvním místě v soutěžích psí služby EMERCOM Ruska a spolu se svým psem byl v roce 2010 uznán jako nejlepší psovod ruského EMERCOM. Byl prvním, kdo získal tento titul v našem regionu.

Sergej Pivovarov ze Stavropolu a jeho čtyřnohý společník zachránili desítky lidí 3
Sergej Pivovarov ze Stavropolu a jeho čtyřnohý společník zachránili desítky lidí 3

Dnes je těžké si představit kynologii ministerstva pro mimořádné situace na území Stavropol bez S. Pivovarova. Na všech výcvikových táborech, soutěžích a certifikacích je hlavní postavou, pokud ne oficiálně, tak v duchu. Jedná se o uznávaného vůdce a vysoce kvalifikovaného specialistu. Byl certifikován jako odborný soudce pátrací a záchranné služby a lavinové služby horských oblastí Ministerstva pro mimořádné události v Rusku a mnoho let nejen přijímal certifikační a pořádací soutěže, ale také předával své rozsáhlé zkušenosti mladým psovodům po celém Rusku.

Sergey Pivovarov je nejen profesionálem v psí a záchranné službě, ale také ve vědecké oblasti. Když zaměstnanci ruského EMERCOMu ovládali nové technologie pro provádění prací v technogenních mimořádných situacích, bylo nutné vypracovat metody a technologie výcviku záchranářů od nuly. Vědecká centra se touto otázkou začala zabývat a ztělesňovala své plány v podnicích. Současně Sergej bez pomoci vynalezl a přenesl na papír projekt speciálního simulátoru „ Technodrom “, známého mezi záchranáři jako „ Zaval “. Podle jeho náčrtů byly v závodě vyrobeny polotovary, které sám později shromáždil. Hlavní výhoda jeho „ Technodromu„Před průmyslovými analogy bylo to, že jeho simulátor je mobilní transformátor, který lze instalovat kdekoli a neustále měnit jeho konfiguraci. Pivovarovův „ Technodrome “ byl žádán nejen v rodném týmu a regionu, ale také v celé zemi – na různých soutěžích a výcvikových táborech. Jeho vynález získal státní patent a sám vynálezce se stal jednou z předních „technogenních žen“ ministerstva pro mimořádné situace a nedávno byl na soutěžích záchranářů ministerstva pro mimořádné události trvale jmenován vedoucím technogenní vzdálenosti.

Je velmi zdrženlivý v popularitě, která padla na Sergeje Pivovarova. Jak se sluší na skutečně kreativní osobnost, jednoduše začal tvořit dále: stal se iniciátorem a organizátorem nového formátu společných cvičení pro záchranáře z různých regionů, kde jsou všichni rozděleni do týmů bez ohledu na příslušnost k určitému oddělení a provádějí pátrací a záchranné operace se vším všudy řada záchranných zařízení, výstroje a technologie.

Jak funguje Sergej Pivovarov? Prostě si myslí, že plní své profesionální a občanské povinnosti. Je jedním z mála, kterému bylo kromě cen Ministerstva pro mimořádné situace uděleno jedno z nejčestnějších vojenských ocenění – medaile „ Za odvahu “.