Robert Šlachta poslal ministru Rakušanovi dopis

Robert Šlachta poslal ministru Rakušanovi dopis
Robert Šlachta poslal ministru Rakušanovi dopis

Dneska jsem Rakušanovi poslal dopis. Samozřejmě, Českou poštou.

Vzhledem k tomu, že v „jeho“ Kolíně, se jakoby zázrakem zruší jenom jedna pobočka, jistě to bude mít na poštu blízko 😁
Zajímalo mě hned několik věcí. V první řadě, proč celou restrukturalizaci pošty dělá právě teď a tak překotně.
O problémech pošty ho detailně informovali odboráři už na podzim 2021. Proč teda čekal až do teď? Jistě to nebylo kvůli tomu, že vymýšlel plán, jak poštu „ozdravit“. To, co teď veřejně prezentuje, už dávno navrhoval Hamáček s bývalým šéfem pošty Knapem. Ano, to je ten kámoš od Redla. Tak proč tedy čekal? Jo jasně, asi za tím budou zase nějaký ty volby, které měli před sebou.
Pak další věc, která by mě zajímala. Co se stane s poštami, které zavřou? Konkrétně mám na mysli ty baráky a budovy, které jsou často v centrech měst na velice lukrativních adresách. Předpokládám, že je prodají. Podle odhadů by za to pošta mohla získat 750 milionů korun. To by ale samozřejmě platilo v momentě, kdyby to neprodali nějakému kámošovi za hubičku.
Pokud to ale prodají normálně, o čemž pochybuji, co se stane s těma penězma? Zas to půjde na odměny pro manažment České pošty? Těch se totiž současné propouštění ABSOLUTNĚ nedotkne.
A poslední věc. Když se Rakušan chvástá tím, že máme pořád hodně poboček na počet obyvatel, dokonce víc než v Rakousku. Ať se tedy jde na nějakou poštu k sousedům podívat. Tam se nestojí hodiny ve frontě, protože pochopili, že je 21. století a stát musí digitalizovat. To u nás pořád obíháte s papíry jenom vy. A teď k tomu budete ještě na všechno čekat déle, protože zavřou třista poboček.
Pane ministře, čekám na odpověď.