Psychiatrie: pomoc nebo hrozba?

Kolika lidem asi přijde rozumné, léčit někoho elektrickými výboji?
Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) tento týden oznámil, že z důvodu nepřiměřeného rizika zranění, zakazuje v konkrétních případech používání zařízení pro elektrickou stimulaci. Přeloženo do naší mluvy, nejdůležitější regulační orgán v USA zakazuje v některých situacích na území USA k používání na lidech zařízení, podobné elektrickému obojku, který využívají někteří majitelé psů k jejich výcviku. Týká se to osob, které jsou psychiatricky „léčeny“ kvůli agresivitě nebo sebepoškozování.
Co si myslíte? Dojde jednou i na zákaz elektrošoků? Specialista na ústavní právo v krátkém rozhovoru vysvětluje, co je s nimi v nepořádku

Dlouhá desetiletí jsou elektrošoky podrobovány nekompromisní kritice a jejich negativní dopady na zdraví člověka jsou široce známy. Pod tíhou důkazů a tlakem veřejnosti jsou občas zavrženy, ale pak se znovu vracejí na scénu. Podaří se americkému specialistovi na ústavní právo, federální správní právo a civilní právo, právníkovi, který historicky nejvícekrát dosáhl pro pacienty úspěchu ve sporech s FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, který mimo jiné schvaluje použití léků a řeší dopady jejich vedlejších účinků) Jonathanu Emordovi jejich používání definitivně zastavit?