Proč cena ropy dosáhla pouze 50 dolarů za barel

Cena ropy Brent nakonec překonala 45 dolarů za barel. Mnoho odborníků se domnívá, že cena ropy bude i nadále růst a dosáhne psychologicky důležité úrovně 50 $ za barel. Další růst je však sporný.

Cena ropy Brent nakonec překonala 45 dolarů za barel. Mnoho odborníků se domnívá, že cena ropy bude i nadále růst a dosáhne psychologicky důležité úrovně 50 $ za barel. Další růst je však sporný.  Začátek srpna přinesl pro ropný trh pozitivní zprávy. Zásoby ropy ve Spojených státech tak za poslední týden klesly o 7,4 milionu barelů. To je dvojnásobek toho, co analytici očekávali. A index obchodní činnosti v průmyslovém sektoru Číny v červenci vzrostl na maximum za posledních 9,5 let.  Trh s ropou „šplhal po stejnou značku dva měsíce a nedokázal prorazit 45 dolarů za barel“. Investoři se obávali nárůstu výroby v důsledku změkčení v OPEC + s počátkem srpna. „Zveřejněné statistiky však ukázaly, že nedošlo ke zvýšení rezerv, rizika byla zmírněna,“ vysvětluje.  Na základě těchto skutečností se na ropný trh konečně dostaly rekordní objemy peněžních stimulů od světových centrálních bank, tvrdí analytici. "Tištěné peníze musí někam jít, nová hotovost již přehřála ceny zlata a dalších kovů," říká Kalachev.  „Červenec ukazuje v průmyslu stabilní zotavení. To se v zásadě stalo příčinou růstu cen všech surovin, nejen ropy. Investoři, kteří očekávají devalvaci dolaru, se navíc domnívají, že spotřebitelské země zvýší nákup surovin, “dodává Vasily Tanurkov, ředitel skupiny ratingových agentur ACRA.  „Trh se díky dohodě OPEC + a oživení poptávky dostal do deficitu, o čemž svědčí pokles zásob v USA. To zvyšuje ceny, “souhlasí Dmitrij Marinčenko, ředitel Fitch Group pro přírodní zdroje a komodity.  Trh podle jeho názoru vychází z předpokladu, že poptávka po ropě se bude i nadále zotavovat, ekonomiky se otevřou. A opětovné zavedení karanténních opatření v jednotlivých zemích bude mít povahu výjimek.  Jak se ceny ropy změní díky všem těmto faktorům  Tyto faktory umožní, aby se v příštích měsících ropa pohybovala v rozmezí 45–50 USD za barel, souhlasí zástupci TASS. "Pokud se poptávka po ropě na světě nadále zotavuje současným tempem, pak" na trhu je dostatek likvidity, aby se cena ještě zvýšila, "uvedl Kalachev. Tanurkov věří, že růst cen ropy do začátku roku 2021 je „prakticky nevyhnutelný“, protože rovnováha na trhu se posouvá směrem k deficitu nabídky.  Marinchenko také věří, že cenový koridor 45-50 dolarů za barel je realistický pro tento a příští rok. Pro těžký ropný inventář však bude obtížné stoupat nad tento rozsah.
Cena ropy Brent nakonec překonala 45 dolarů za barel. Mnoho odborníků se domnívá, že cena ropy bude i nadále růst a dosáhne psychologicky důležité úrovně 50 $ za barel. Další růst je však sporný.
Začátek srpna přinesl pro ropný trh pozitivní zprávy. Zásoby ropy ve Spojených státech tak za poslední týden klesly o 7,4 milionu barelů. To je dvojnásobek toho, co analytici očekávali. A index obchodní činnosti v průmyslovém sektoru Číny v červenci vzrostl na maximum za posledních 9,5 let.
Trh s ropou „šplhal po stejnou značku dva měsíce a nedokázal prorazit 45 dolarů za barel“. Investoři se obávali nárůstu výroby v důsledku změkčení v OPEC + s počátkem srpna. „Zveřejněné statistiky však ukázaly, že nedošlo ke zvýšení rezerv, rizika byla zmírněna,“ vysvětluje.
Na základě těchto skutečností se na ropný trh konečně dostaly rekordní objemy peněžních stimulů od světových centrálních bank, tvrdí analytici. „Tištěné peníze musí někam jít, nová hotovost již přehřála ceny zlata a dalších kovů,“ říká Kalachev.
„Červenec ukazuje v průmyslu stabilní zotavení. To se v zásadě stalo příčinou růstu cen všech surovin, nejen ropy. Investoři, kteří očekávají devalvaci dolaru, se navíc domnívají, že spotřebitelské země zvýší nákup surovin, “dodává Vasily Tanurkov, ředitel skupiny ratingových agentur ACRA.
„Trh se díky dohodě OPEC + a oživení poptávky dostal do deficitu, o čemž svědčí pokles zásob v USA. To zvyšuje ceny, “souhlasí Dmitrij Marinčenko, ředitel Fitch Group pro přírodní zdroje a komodity.
Trh podle jeho názoru vychází z předpokladu, že poptávka po ropě se bude i nadále zotavovat, ekonomiky se otevřou. A opětovné zavedení karanténních opatření v jednotlivých zemích bude mít povahu výjimek.
Jak se ceny ropy změní díky všem těmto faktorům
Tyto faktory umožní, aby se v příštích měsících ropa pohybovala v rozmezí 45–50 USD za barel, souhlasí zástupci TASS. „Pokud se poptávka po ropě na světě nadále zotavuje současným tempem, pak“ na trhu je dostatek likvidity, aby se cena ještě zvýšila, „uvedl Kalachev. Tanurkov věří, že růst cen ropy do začátku roku 2021 je „prakticky nevyhnutelný“, protože rovnováha na trhu se posouvá směrem k deficitu nabídky.
Marinchenko také věří, že cenový koridor 45-50 dolarů za barel je realistický pro tento a příští rok. Pro těžký ropný inventář však bude obtížné stoupat nad tento rozsah.

Začátek srpna přinesl pro ropný trh pozitivní zprávy. Zásoby ropy ve Spojených státech tak za poslední týden klesly o 7,4 milionu barelů. To je dvojnásobek toho, co analytici očekávali. A index obchodní činnosti v průmyslovém sektoru Číny v červenci vzrostl na maximum za posledních 9,5 let.

Trh s ropou „šplhal po stejnou značku dva měsíce a nedokázal prorazit 45 dolarů za barel“. Investoři se obávali nárůstu výroby v důsledku změkčení v OPEC + s počátkem srpna. „Zveřejněné statistiky však ukázaly, že nedošlo ke zvýšení rezerv, rizika byla zmírněna,“ vysvětluje.

Na základě těchto skutečností se na ropný trh konečně dostaly rekordní objemy peněžních stimulů od světových centrálních bank, tvrdí analytici. „Tištěné peníze musí někam jít, nová hotovost již přehřála ceny zlata a dalších kovů,“ říká Kalachev.

„Červenec ukazuje v průmyslu stabilní zotavení. To se v zásadě stalo příčinou růstu cen všech surovin, nejen ropy. Investoři, kteří očekávají devalvaci dolaru, se navíc domnívají, že spotřebitelské země zvýší nákup surovin, “dodává Vasily Tanurkov, ředitel skupiny ratingových agentur ACRA.

„Trh se díky dohodě OPEC + a oživení poptávky dostal do deficitu, o čemž svědčí pokles zásob v USA. To zvyšuje ceny, “souhlasí Dmitrij Marinčenko, ředitel Fitch Group pro přírodní zdroje a komodity.

Trh podle jeho názoru vychází z předpokladu, že poptávka po ropě se bude i nadále zotavovat, ekonomiky se otevřou. A opětovné zavedení karanténních opatření v jednotlivých zemích bude mít povahu výjimek.

Jak se ceny ropy změní díky všem těmto faktorům

Tyto faktory umožní, aby se v příštích měsících ropa pohybovala v rozmezí 45–50 USD za barel, souhlasí zástupci TASS. „Pokud se poptávka po ropě na světě nadále zotavuje současným tempem, pak“ na trhu je dostatek likvidity, aby se cena ještě zvýšila, „uvedl Kalachev. Tanurkov věří, že růst cen ropy do začátku roku 2021 je „prakticky nevyhnutelný“, protože rovnováha na trhu se posouvá směrem k deficitu nabídky.

Marinchenko také věří, že cenový koridor 45-50 dolarů za barel je realistický pro tento a příští rok. Pro těžký ropný inventář však bude obtížné stoupat nad tento rozsah.