Případy USA COVID-19 dosáhly na Nový rok pochmurného milníku 20 milionů

Muž s obličejovou maskou chodí 1. ledna 2021 v National Mall ve Washingtonu ve Spojených státech. Celkový počet případů COVID-19 ve Spojených státech dosáhl v pátek 20 milionů, uvádí Centrum pro Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University.
Muž s obličejovou maskou chodí 1. ledna 2021 v National Mall ve Washingtonu ve Spojených státech. Celkový počet případů COVID-19 ve Spojených státech dosáhl v pátek 20 milionů, uvádí Centrum pro Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University.

 

Potvrzené případy COVID-19 ve Spojených státech dosáhly v pátek 20 milionů, protože objev vysoce nakažlivého nového virového kmene v zemi zvyšuje tlak na urychlení procesu očkování.

Podle zprávy z univerzity Johna Hopkinse USA v pátek odpoledne hlásily více než 20,1 milionu případů a více než 347 000 úmrtí souvisejících.

Země, která tvoří asi 4 procenta světové populace, nyní představuje téměř čtvrtinu z více než 83,8 milionu případů, údaje o univerzitě uvádí 19 procent z 1,8 milionu úmrtí hlášených po celém světě.

PANDEMIE POKRAČUJE V HORŠÍM

Spojeným státům trvalo 292 dní, než dosáhly svých prvních 10 milionů případů, ale pouze 54 dalších dní se to zdvojnásobilo, uvedla v pátek CNN.

Američtí experti a média přisoudili, že USA neobsahují virus, mimo jiné absenci národní strategie, spolitizovaných politik a dezinformačních a konspiračních teorií.

„Skutečné tempo infekcí bylo pravděpodobně jiné … Studie modelování z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA (CDC) naznačuje, že od samotného února do září mohlo být nakaženo až 53 milionů lidí ve Spojených státech,“ uvádí se ve zprávě. .

Ponurá čísla by se mohla v příštích týdnech celostátně vyšplhat kvůli nárůstu shromáždění a cest přes prázdniny, i přes varování před tím, že by se tak stalo uprostřed zhoršující se pandemie, tvrdí odborníci na veřejné zdraví.

Prognóza souboru zveřejněná ve středu CDC nyní předpokládá, že do 23. ledna v zemi zemře 383 000 až 424 000 koronavirů.

Současná pandemická situace ve Spojených státech je „stále docela vážná“, zejména ve státě Kalifornie, který představuje přibližně 15 procent nových případů v zemi, uvedl Zhang Zuofeng, profesor epidemiologie a proděkan pro výzkum se školou veřejnosti. zdraví na Kalifornské univerzitě v Los Angeles, v pátek v rozhovoru pro Xinhua.

„Lékařské zdroje v Kalifornii jsou téměř vyčerpané a ICU je již plná. V současné době má celé město Los Angeles přibližně jen 300 lůžek na JIP,“ uvedl Zhang.

„Významné zvýšení nemocnosti a úmrtnosti lze pozorovat po prázdninách, protože vykazování údajů bylo zpožděno během vánočních a novoročních svátků,“ uvedl. „Lidé trpí určitou virovou únavou a nakažení se snáze uvolní, když jsou uvolněni během shromáždění a cest.“

Stanley Perlman, profesor mikrobiologie a imunologie na univerzitě v Iowě, v pátek řekl Xinhuovi, že se také obává, že se počet případů zvýší po prázdninách, „s postupným zpomalením v únoru a březnu“.

Anthony Fauci, přední odborník na infekční nemoci, ve čtvrtek předpověděl, že normální život nebude u většiny Američanů obnoven až do příštího podzimu.

„Pokud to uděláme správně, doufejme, že až se dostaneme na konec léta, začátek podzimu 2021, můžeme se začít přibližovat k určité míře normálnosti,“ uvedl Fauci v rozhovoru pro MSNBC.

MONTÁŽ TLAKU PRO RYCHLOST OČKOVÁNÍ

Značka 20 milionů se objevila den poté, co byly ve státech Colorado, Kalifornie a Florida hlášeny případy nového kmene COVID-19, který byl poprvé hlášen ve Velké Británii.

„Nový kmen je zjevně přenosnější, i když to není dobře prokázáno. Zatím není virulentnější. Očekává se samozřejmě, že více případů bude mít za následek více úmrtí,“ řekl Perlman.

Objev nového virového kmene ve Spojených státech vyvíjí větší tlak na vlády států, aby urychlily probíhající proces očkování „pomalejším a chaotičtějším začátkem“.

Život se sotva vrátí do normálu, dokud USA „efektivně, rychle a efektivně“ neprovedou očkovací programy, které zaostaly za plánem, a „poměrně přísné dodržování“ osobních opatření ke zmírnění, jako je mytí rukou, nošení masky a sociální distancování, Fauci řekl MSNBC.

Federální vláda uvedla, že k 30. prosinci 2020 obdržela 12,4 milionu dávek vakcín Pfizer-BioNTech nebo Moderna COVID-19. Pouze 2,8 milionu lidí však bylo naočkováno sérií dvou dávek každé z vakcín, podle údajů CDC .

„I když údaje pravděpodobně zaostávají za skutečným počtem očkování, federální úředníci uznali, že se zemi nepodařilo dosáhnout cíle (Donalda) Trumpovy administrativy na konci roku, kterým je dostat 20 milionů střel do zbraní,“ uvádí se ve zprávě zveřejněné na politico.com na Pátek.

„Zavádění (vakcín) bylo pomalejší, než se očekávalo, částečně kvůli problémům s výrobou a distribucí a částečně proto, že obě vakcíny mRNA vyžadují studený řetězec,“ uvedl Perlman.

Vakcíny Pfizer-BioNTech i Moderna potřebují nepřetržité sterilní chlazení, aby zůstaly účinné a bezpečné.

„Proces očkování bude urychlen, jakmile budou tyto druhy logistických problémů vyřešeny. Život se vrátí do normálu, pokud bude kolem června očkováno přibližně 50 až 60 procent populace,“ uvedl Zhang.

Nastupující administrativa Joe Biden-Kamala Harris, která se ujme funkce 20. ledna, zabila manipulaci s pandemií prezidentem Trumpem a zavázala se dostat virus pod kontrolu pomocí národních plánů testování a očkování a silné ekonomické úlevy. Enditem