Praha 5 – Smíchov – Park Sacré Coeur

Park Sacre-Coeur se nachází na jednom z pražských kopců. Procházky po mnoha stezkách si tak mohou vychutnat nejen čistotu a chlad vzduchu, ale také přemýšlet o tom, jak je život v klíčové oblasti Prahy jako Smíchov klíčový .

 

Původně byl parkový komplex součástí kláštera Nejsvětějšího srdce Páně. Tam byl také penzion, kde dívky z nejvlivnějších rodin té doby byly vychovány. V jižní části parku byla vinice a východní byl známý svým ovocným sadem.

 

Na počátku dvacátého století byl klášter prodán a v jeho zdech střídavě sídlily různá ministerstva. Změna a vzhled parku. Namísto vinic zasadili ovocné stromy, z nichž mnohé nyní nese ovoce.

 

Park Sacre Coeur je milován místními i městskými hosty. V nedávné době se svatební obřady často konají ve zdech starého kostela a po provedení všech nezbytných postupů se novomanželé ve spěchu nafotí na pozadí malebné krajiny parku.

 

Nedávno zde bylo vybudováno hřiště. Je rozdělena do tří zón a je ze všech stran obklopena keři a stromy. To nedostane vyčerpání silniční dopravy z ulic města. Také zde nemůžete chodit se psy. Na místě je lanovka a lezecká stěna, stejně jako široká škála houpaček. Při plánování stavby se rozhodli použít přirozený mírný svah kopce a vyrobili zde kovový skluzavku s ohyby, která je naprosto bezpečná, i když zcela neobvyklá. Níže je hřiště pro ty nejmenší. Množství terénních úprav se postupně zvyšuje: neustále se vysazují nové stromy, rozkládají se záhony a zelené trávníky. Proto je tato stinná oáza rájem pro procházky s dítětem nebo romantickými setkáními. Park je otevřen pro návštěvníky po celý rok.

 

Existují dva způsoby, jak se dostat do areálu parku: nákupním centrem Nový Smíchov přes zajímavý visutý most nebo z ulice Drtinov.

Jedno je jasné, že milovníci procházek a intimních rozhovorů samozřejmě potřebují navštívit park Sacré Coeur v Praze, protože jeho atmosféra je ideální pro takovou zábavu.