Portland Oregon

Portland Oregon
Portland Oregon

Mimořádně netradiční město
Portland, který je trochu kreativní a trochu protikulturní, je celoroční, neustále se rozvíjející město, které je domovem všímavé komunity, která se snaží udržet své město udržitelné, inovativní a přístupné. K dispozici je záviděníhodný systém veřejné dopravy, nakupování bez daně a obrovské městské parky nabízející desítky kulturních atrakcí. Portland nám dává hudbu (od nezávislých standardů The Decemberists a The Shins, po nejnovější hip hop jako Aminé a The Last Artful, Dodgr), excentrické postavy ke sledování („Portlandia“) a scénu řemeslného vaření jako nikdo jiný (dokonce mají Distillery Row now). Město je plné tolika charakterů, že téměř zapomenete prozkoumat jeho skvělé venkovní prostředí (omyl, jak ukazují filmy „Divoký“ a „Soumrak“). Nedaleko najdete Mount Hood, roklinu řeky Columbia a pobřeží Oregonu, stejně jako vinařskou zemi.

Portland Oregon
Portland Oregon

Seznamte se s portlandskou kulinářskou krajinou návštěvou Sobotního trhu, který se koná každý víkend v čínské čtvrti a zahrnuje umění, řemesla, jídlo a spoustu pouliční kultury. Přejděte do jednoho z více než 75 portlandských pivovarů nebo jeho hospod (během šťastné hodiny najdete skvělé kulinářské nabídky, což se v portlandských barech často děje dvakrát denně). Ráno udeřte na Stumptown na kávu nebo na některý z novějších pražičů, kteří se objevují po městě. Nenechte si ujít oběd v jednom z městských košíků s potravinami, obrovské sbírky restaurací se spojily na jednom místě. Dopřejte si to – ráno nebo v noci – zastávkou u slavného koblihy Voodoo (pro slaninový javor) nebo Blue Star Donuts (pro bazalku z borůvkového bourbonu).

Rozlehlý Washington Park, zasazený přímo do města, je cílem sám o sobě. Najdete Hoyt Arboretum, nádherné, zalesněné místo plné flóry z celého světa; International Rose Test Garden, nejstarší ve Spojených státech; a japonská zahrada v Portlandu, která zahrnuje pět druhů zahrad. Pro děti je tu oregonská zoo a dětské muzeum. Projeďte se na kole nebo bruslete po kopcích parku nebo se vydejte na stezku Wildwood Trail až do Pittock Mansion, francouzského zámku z přelomu století. Chcete-li se dostat ještě dále do přírody, vydejte se na 113 kilometrů stezek Forest Park, jen pár minut od centra města.

Portlandské umělecké a kulturní instituce jsou vysoce ceněny
Portlandské umělecké a kulturní instituce jsou vysoce ceněny

Portlandské umělecké a kulturní instituce jsou vysoce ceněny. Poslechněte si vystoupení v Oregonské symfonii nebo v Portlandské opeře. Sledujte, jak tanečníci skákají po jevišti v baletu Oregon Theater. Portland Center Stage je jedno z nejlepších profesionálních regionálních divadel v USA, které se po celý rok věnuje hlavní produkci. Vydejte se do muzea umění v Portlandu a podívejte se na 42 000 uměleckých děl.