Obchodní výměna mezi Egyptem a Španělskem v roce 2021 meziročně vzrostla o 31,3 %

Eurobankovky
Eurobankovky

Egyptský export do Španělska vzrostl o 80,5 %

Obchodní výměna mezi Egyptem a Španělskem vzrostla o 31,3 % na více než 2,7 miliardy EUR v roce 2021 oproti 2,1 miliardám EUR v roce 2020, uvedl egyptský ministr obchodu a průmyslu Ahmed Samir během semináře o mnohostranném partnerství mezi Egyptem a Španělskem dne 27.

Egyptský export do Španělska zaznamenal v roce 2021 1,192 miliardy eur, což představuje nárůst o 80,5 % z 659 milionů eur v roce 2020, dodal Samir.

Španělské investice do Egypta dosáhly 826 milionů eur v oblasti výroby elektřiny, obnovitelné energie, stavebních materiálů a potravinářského průmyslu, spolu s obrovskou spoluprací v odvětví dopravy, řekl.

Ministr navíc uvedl, že egyptská vláda vítá nové španělské investice na místním trhu a má zájem podporovat všechny společnosti působící v Egyptě, aby posílily hospodářské a obchodní vztahy mezi oběma zeměmi, zejména v rámci současných globálních výzev.

Zdůraznil také důležitost role, kterou hraje podnikatelská sféra při upevňování hospodářské spolupráce a obchodní výměny mezi Egyptem a Španělskem.

Založení egyptsko-španělské obchodní rady v srpnu je pozitivním krokem pro zkoumání nových způsobů spolupráce, poznamenal Samir.