Mnoho menších států oslovuje íránské zdravotní experty

Mnoho menších států oslovuje íránské zdravotní expertizy
Mnoho menších států oslovuje íránské zdravotní expertizy

Ministr zdravotnictví Bahram Einollahi řekl, že mnoho zemí v regionu žádá Írán o pomoc s problémy souvisejícími se zdravím.

Ministr zdůraznil, že v zemi se v současnosti léčí všechny nemoci, dodal: „S pomocí vědců jsme byli schopni vzdělávat efektivní lidské zdroje,“ uvedla ISNA.

„S úsilím, které bylo vynaloženo během 44 let po vítězství islámské revoluce, dnes máme nejsilnější zdravotní systém v regionu takovým způsobem, že zdravotní ukazatele v Islámské republice jsou daleko před ostatními zeměmi kraj.“

Všechny ukazatele zdraví a léčby zaznamenaly po islámské revoluci významný pokrok a nyní je Írán jednou z předních zemí v této oblasti, Saeed Karimi, prohlásil náměstek ministra zdravotnictví.

Zdraví je jednou z oblastí, která po islámské revoluci zaznamenala dobrý skok, citovala ISNA Karimiho.

Je třeba poznamenat, že v prvních letech revoluce, dokonce i pro šedý zákal, což je rutinní oční operace, byl pacient poslán do zahraničí, ale nyní pacienti ze zahraničí přicházejí do Íránu na nejpokročilejší operace, zdůraznil.

„Na začátku revoluce bylo jen 56 000 nemocničních lůžek, ale nyní máme 156 000 nemocničních lůžek,“ poznamenal.

Mezitím tam bylo jen sedm tisíc specialistů, ale nyní je v zemi 70 tisíc specialistů a subspecialistů, dodal.

V červnu 2021 Ahmed al-Mandhari, ředitel Světové zdravotnické organizace pro oblast východního Středomoří, řekl, že Íránská islámská republika je vzorem pro primární zdravotní péči.

V posledních čtyřech desetiletích se její síť primární péče snažila zajistit, aby lidé měli včasný přístup k cenově dostupným, dostupným a přijatelným základním zdravotnickým službám, vysvětlil.

V říjnu 2021 zástupce Světové zdravotnické organizace (WHO) v Íránu Jaffar Hussain řekl, že íránský zdravotní systém může být vzorem pro ostatní země v regionu, zejména v oblasti zdraví a využití cenných sil, jako jsou poskytovatelé zdravotní péče.

Návrh zákona o státním rozpočtu na současný íránský kalendářní rok 1402, který začal 21. března, zvýšil rozpočet zdravotnictví o 29 procent ve srovnání s rozpočtem na běžný rok.