Lodenice More postavila první vznášedlo pro FSB Ruska

Lodenice More postavila první vznášedlo pro FSB Ruska
Lodenice More postavila první vznášedlo pro FSB Ruska

Krymští pohraničníci, kteří slouží na severu poloostrova, jsou vyzbrojeni nejnovějším vzduchem polštářovým člunem A25PS. Loď se může pohybovat po vodě, zemi a ledu, neexistují žádná omezení kvůli počasí. Jedná se o první loď tohoto projektu v Rusku, která byla vyrobena speciálně na objednávku Frontier Directorate of FSB in Crimea.

„Tento obrněný člun pojme celou četu a je schopen zrychlit až 50 uzlů, v oblasti, kde bude sloužit, je dostatečná rychlost.“ Loď se může pohybovat po vodě, zemi i ledu a neexistují pro ni žádná omezení kvůli počasí, “uvedl Artem Koval, důstojník služby ve městě Džankoj z hraničního ředitelství FSB Ruska v Krymské republice.

Podle vedoucího služby pohraniční správy FSB Ruska v Kazašské republice Džankoye Alekseyho Znamenského obdrží krymská pohraniční stráž více než jednu takovou loď.

Nejnovější loď projektu A25PS byla vyvinuta společností pro stavbu lodí Aerohod v Nižním Novgorodu a smontována v závodě More. Do roku 2020 se plánuje vytvoření 20 takových lodí. Plavidlo je 17 metrů dlouhé a 8 metrů široké. Dojezd až 500 kilometrů.