Kongresman Steny H. Hoyer na půdě kongresu přednesl poznámky k Great American Outdoors Act

Kongresman Steny H. Hoyer (MD-05) dnes vystoupil ve sněmovně na podporu zákona o velkém americkém venkově.

Kongresman Steny H. Hoyer
Kongresman Steny H. Hoyer

Níže jsou uvedeny jeho poznámky připravené k dodání a odkaz na video.
„Paní mluvčí, rád bych poděkoval předsedovi Raul Grijalvě z Výboru pro přírodní zdroje za to, že před námi tento zákon řídil legislativu, a za práci se Senátem, aby to prošlo tímto orgánem.“ Chtěl bych také poděkovat zejména zástupcům paní Joe Cunninghamové, Mikie Sherrill, T.J. Cox, Xochitl Torres Small, Kendra Horn a Jared Golden za vedení této legislativy v domě spolu s mým dobrým přítelem, zástupcem Mikeem Simpsonem.

„Je třeba podotknout, že účet, který dnes máme, nese jméno našeho drahého, odešlého přítele Johna Lewise, který pochopil, že zachování velké americké venkovní a veřejné prostory se stalo součástí ochrany dědictví občanských práv.“ Pomáhal chránit dětský domov, sousedství a kostel spojený s Dr. Martinem Lutherem Kingem Jr. v Atlantě jako součást našeho systému národních parků, přičemž v tomto procesu využíval Fond ochrany přírody a vody jako kritický nástroj. Ebenezerský baptistický kostel a jeho návštěvnické centrum patří mezi mnoho míst, která dnes vyžadují opravu. Právě v biskupském kostele Ebenezer v Atlantě v roce 1957 se mladý John Lewis připojil k Dr. Kingovi a dalším průkopníkům v oblasti občanských práv a vytvořil jižní křesťanskou konferenci o vedení. Jaká děsivá a šikovná shoda zákona před námi je označena H.R. 1957.

„Rád si pomyslím, že John je stále s námi, a vede nás vpřed v duchu, abychom pokračovali v dobré práci, kterou začal před třiceti lety v Kongresu.“ V loňském roce, kdy jsme nařídili trvalou opětovnou autorizaci Fondu pro ochranu půdy a vody, jsme dali najevo, že to bylo pouze první ve dvoustupňovém procesu. Druhým krokem bylo zajištění trvalého zaplacení Fondu na ochranu půdy a vody. To je to, čeho dnes tento účet dosáhne, s téměř miliardou dolarů ročně v povinných výdajích na podporu fondu a podporu kritických federálních, státních a místních projektů na ochranu přírody v tomto národě. Nejen to, ale návrh zákona vytváří nový fond, který pomůže řešit nevyřízené údržby při ochraně některých našich nejznámějších národních parků. Dopad těchto investic se projeví nejen v cestovním ruchu a zlepšeném přístupu veřejnosti k našim veřejným pozemkům, ale také v dlouhodobějším a čistším a zdravějším prostředí.

„V mém domovském státě Maryland jsme použili fond na ochranu některých našich nejstarších míst, na ochranu přírody, aby každý Američan mohl mít stejnou příležitost, aby si mohl užívat posvátnosti přírody nebo se spojit s naší historií. Byl jsem hrdý, že jsem pracoval na ochraně rozhledny George Washingtona Mt. Vernonské místo trvale vytváří Piscataway Park na Marylandské straně řeky. Tento fond jsme také použili na ochranu útočiště Patuxent Research Refuge, založeného na podporu výzkumu volně žijících živočichů; Douglas Point v Nanjemoy; a bezpočet míst v celé oblasti zálivu Chesapeake. Maryland obdržela z Fondu na ochranu půdy a vody více než 230 milionů dolarů, aby zachovala nejcennější krajinu a historická místa našeho státu.

„Tento návrh, který před námi proběhl, schválil Senát silným dvoustranným hlasováním 73–25 a já věřím, že podobnou, drtivou podporu v tomto Parlamentu ukážeme dnes ještě dnes. Naléhavě žádám všechny své kolegy, aby se zapojili do provádění této kritické investice ve veřejných pozemcích v Americe, která je ochrání pro radost nadcházejících generací. Žádám je, aby se ke mně také připojili a pomohli zajistit dědictví našeho přítele Johna Lewise. “