Kemp v Itálii? Cestování

Itálie je ideální zemí pro dovolenou. Nachází se zde vše, co turista potřebuje. Nádherné scenérie, jedinečné památky, zábavná letoviska a chutné jídlo. Není tedy divu, že se tolik lidí rozhodlo pro dovolenou v Itálii. Velmi oblíbené jsou zejména kempy. Stojí za to zvolit tuto možnost?

Dovolená v Itálii – kam jet?

V Itálii najde každý turista ideální podmínky pro odpočinek – jak fanoušek blažené lenosti, tak milovník všech aktivit. Kam na dovolenou zejména v Itálii? Zde jsou doporučené oblasti:

  1. Sicílie – tento největší ostrov ve Středozemním moři okouzluje krásnými plážemi, lahodnou kuchyní a nesčetnými atrakcemi. Palermo, Catania nebo Syrakusy jsou jen některá z míst, která stojí za vidění.
  2. Sardinie – potěší svým Smaragdovým pobřežím a půvabnými městy. Ideální region pro dovolenou pro dva. Na své si zde přijdou i milovníci vodních sportů.
  3. Jaderská riviéra – ideální pro milovníky pláže. Až 100 km písečných pláží podporuje blaženou lenost.

Více o zajímavých místech v Itálii se dočtete v článku: 7 italských měst, která stojí za vidění .

Prázdniny v Itálii s dětmi

Italové jsou známí svou vazbou na svou rodinu. Není divu, že drtivá většina letovisek a hotelů je připravena uspokojit nejen dospělé, ale i děti. Pokud jste tedy rodičem a hledáte místo ideální pro rodinný pobyt, Italia bude dokonalá. Ale kde konkrétně se vyplatí jet s dětmi do Itálie?

Dobrou volbou bude Kalábrie, stejně jako výše zmíněná Sicílie a Jaderská riviéra. Nabízejí mírné sjezdy k moři a spoustu atrakcí pro děti.

Kemp v Itálii

Kemp v Itálii bude opravdovou zábavou pro celou rodinu. V této zemi není nedostatek správně připravených táborů, kde můžete zůstat ve stanech, autech a karavanech.

Atraktivní lokalita, dostatek prostoru pro jogging, kuchyň přátelská k dětem a sociální zařízení, lahodná kuchyně a spousta atrakcí – to vše splňuje očekávání nejen rodičů, ale i batolat. Ale kam jet v Itálii kempovat, abyste se dobře bavili?

Kemp v Itálii – kde je nejlepší?

Jedním z nejoblíbenějších míst pro kempování v Itálii je město Adria. Tento region je známý svými písečnými plážemi poblíž luxusních kempů. Mezi zajímavosti regionu patří Benátská laguna, která byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Itálie má také co nabídnout pro milovníky pěší turistiky v malebném prostředí – například kemp poblíž největšího italského jezera Garda, které se nachází na úpatí Alp. Úchvatná horská krajina, příjemné, teplé klima a spousta slunečních paprsků. Co víc si přát?

Možná vynikající víno a kulinářské speciality? Tito turisté najdou v Toskánsku. Je to region, který potěší lahodnou kuchyní a malebnými výhledy. Je to ideální místo pro romantickou dovolenou a kempování s rodinou.

Kde hledat

Nalezení dokonalého kempu je skutečnou výzvou. Zdrojem informací o tomto typu ubytovacích zařízení jsou mimo jiné turističtí průvodci. Pomůže také internet. Web je plný webů, které obsahují nejen nejdůležitější údaje o kempech v Itálii, ale také vám umožňují rezervovat si místo ve vhodnou dobu pro turisty.

V dnešní době se dá vše dělat online. Cestující si nejen rezervují ubytování online, ale také si online kupují pojištění dovolené, aniž by opustili domov. Šetří to čas.

Některé cestovní kanceláře také organizují kempy. Výlet na obytný automobil all inclusive? To je možné. V Itálii není nedostatek luxusního vybavení, které bylo vytvořeno pro nejnáročnější rekreanty.

Jak si rezervovat kemp v Itálii?

Na internetu je k dispozici mnoho rezervačních stránek, které vám, jak název napovídá, umožňují rezervovat místo pro kempování v Itálii. Musíte pouze zadat region, plánované datum pobytu a počet osob, aby turista viděl nabídky spolu s odhadovanými náklady a názory ostatních uživatelů.

Po výběru možnosti, která vyhovuje cestujícímu, je třeba ji zaplatit. Některé rezervační stránky nabízejí možnost složení zálohy při příjezdu. Ostatní vyžadují, abyste peníze poslali ihned po provedení rezervace.

Kdy jet na dovolenou do Itálie?

Kdykoli během roku je dobré navštívit Itálii. To je do značné míry způsobeno podnebím převládajícím v této zemi. Kdy ale zejména stojí za to strávit dovolenou v Itálii? Níže uvedená tabulka je nápovědou. Zobrazuje průměrnou teplotu vzduchu a vody v Itálii během roku.

Kolik bude stát dovolená v Itálii?

Itálie není z hlediska nákladů na volný čas nejlevnější zemí. Zvláště pokud cestujeme s celou rodinou, musíte být připraveni na velké náklady. Při výběru možnosti all inclusive musíte zaplatit ještě více než 3 500 PLN na osobu. Není divu, že tolik lidí se rozhodlo kempovat. Je to prostě levnější, dokonce i na polovinu.

Ubytování, strava a atrakce nejsou jedinými výdaji souvisejícími s dovolenou. Dobrý nápad je uzavřít pojištění na dovolenou na internetu ,  k dispozici v nabídce Nationale-Nederlanden. Mezi jeho silné stránky patří skutečnost, že poskytuje finanční podporu a praktickou pomoc v mnoha neočekávaných situacích, včetně v případě nemoci, zrušení cesty, poruchy auta nebo krádeže zavazadel. Je třeba také zdůraznit atraktivní cenu této politiky. Ochranu lze zakoupit za pouhých pár zlotých za den. To je zvláště důležité v souvislosti s onemocněním, protože jak se ukázalo, že se během prázdnin zhoršuje zdraví, jak jsme psali v článku: 7 nemocí, které si můžete přivést z dovolené. Prázdninové pojištění nám nicméně v mnoha situacích poskytne komplexní ochranu.