John Travolta a filmy ze kterých si ho pamatujete

Hvězdný John Travolta dostal v roce 2013 na MFF Karlovy Vary Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Málokterý herec má tak pestrý žánrový rejstřík jako právě John Travolta. Ostatně napovídají tomu už jeho dvě nominace na Oscara. První obdržel za taneční kreace v Horečce sobotní noci v roce 1978, v době, kdy s filmovým herectvím teprve začínal.

Horečka sobotní noci (1977)

Nabuzená Pomádou jsem strašně moc chtěla vidět předchozí Travoltův film – Horečka sobotní noci. Nevím, zda jsem ještě na to nebyla v té době dost zralá, nebo je to opravdu o tolik slabší film (soudě také dle hodnocení), ale i když je plný chytlavých melodií (Bee Gees) a kreativních tanečních kroků, za sebe mohu říct, že to bylo velké zklamání…

Třikrát se ptám „Kdopak to mluví“

Vystoupit ze škatulky tanečníka nebylo pro Travoltu – jak se zdá – problém. Možná i díky takovému předělu, do kterého patří i trilogie oddychových komedií o prckovi, který sice nemá tatínka, ale o to lépe dokáže ten pomatený dospělácký svět komentovat.

  • John Travolta v roli vzorného náhradního otce tak dostal i to poslední ženské srdce, které si nepodmanil tanečními výkony. Partnerkou mu zde byla Kirstie Alley, o které jsme zde nedávno psali v souvislosti s jejím hubnutím.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Skutečným předělem v jeho filmové kariéře byla hlavní role v díle režiséra, jehož jméno se vyslovuje s respektem: Quentin Tarantino. Třetí nejoblíbenější film dle žebříčku Česko-slovenské filmové databáze a opět trochu tance, prosím…