Janet Bannister byla jmenována jako řídící partner

Janet Bannister byla jmenována jako řídící partner
Janet Bannister byla jmenována jako řídící partner

Monteálská společnost s rizikovým kapitálem Real Ventures založená v počáteční fázi jmenovala Janet Bannisterovou vedoucí partnerkou. Zatímco Real bude i nadále mít ústředí v Montréalu, Bannister povede firmu z její kanceláře v Torontu.

Bannister působila v týmu Real Ventures od roku 2014, kde vedla investice do společností, včetně společností BenchSci a League. Je zakladatelkou online tržiště Kijiji a působila v rolích společností eBay, Procter & Gamble (P&G) a McKinsey & Co. Její práce se zaměřila na tržiště, FinTech, umělou inteligenci v podnikovém prostředí a budoucnost práce.

„Jsem poctěn příležitostí být požádán, abych byl řídícím partnerem ve společnosti Real Ventures,“ řekl Bannister. „Mám hlubokou lásku k firmě, jejímu poslání a zakladatelům, kterým sloužíme.“ Těším se, až se budu moci věnovat dalšímu prosazování dopadu, který máme na naše společnosti a kanadské technické komunity. “

Bannister je také absolventem GP Academy BDC Capital a v současné době se účastní programu Kauffman Fellow. John Stokes, spoluzakládající partner společnosti Real Ventures, uvedl, že Bannisterova strategie, budování značky a zkušenosti s vedením v jejích minulých rolích činí ze společnosti štěstí, že ji má v roli řídícího partnera.

„Stejně důležité je, že Janet žije a dýchá hodnotami, které definují Real Ventures: závazek vůči zakladatelům, komunitě a osobnímu růstu,“ řekl Stokes. „Právě tato kombinace schopností, péče o přírodu a charisma ji definuje a odlišuje.“

Společnost Real Ventures, která byla založena v roce 2007, investovala do více než 280 společností v pěti fondech a v současné době má ve správě 330 milionů dolarů. Mezi portfoliové společnosti Realu patří Canvass Analytics, Plum a Tread, které Bannister zastává ve správních radách.

Spolu se startupy společnost podpořila řadu iniciativ a programů v kanadském technologickém ekosystému, včetně uvedení akceleračního programu Techstars do Toronta a Montréalu. Program akcelerátoru Real Ventures, FounderFuel, poskytuje mentorování a koučování osvědčených podnikatelů po dobu tříměsíčního pobytu v Montréal’s Notman House.

„Schopnost Janet strategicky vidět bílý prostor nemá obdoby,“ řekla Jodi Kovitz, zakladatelka #Movethedial. „Dárek, jak mě podpořila při formování strategie # Movethedial, je ten, který dává svým zakladatelům jedinečným způsobem.“ Opravdu se ukazuje a nejen dává svým společnostem peníze, ale také její čas a nejlepší energii a zkušenosti jako skutečný mentor a sponzor. “

Jako nově jmenovaná řídící partnerka Real Ventures je Bannister jednou z mála žen, které vedly velkou kanadskou firmu VC. Genderová rozmanitost ve VC zůstala v Kanadě problémem, podle červencové zprávy od Female Funders a Highline Beta bylo zjištěno, že 85 procent všech LP dolarů je investováno do fondů bez žádných partnerek řídících ženy. Zpráva také zjistila, že ženy tvoří 15 procent partnerů v kanadských firmách VC, což je nárůst ze 14 procent rok předtím.