Indická policie zatkla sikhského separatistu po měsíčním honu

Indická policie zatkla sikhského separatistu po měsíčním honu
Indická policie zatkla sikhského separatistu po měsíčním honu

Nové Dillí, 23. dubna (BNA): Indická policie zatkla sikhského separatistu Amritpala Singha poté, co po něm více než měsíc hledala, řekl v neděli představitel státní policie, krok proti obnově nezávislé vlasti ve státě Paňdžáb. hraničí s Pákistánem.

Vzestup Singha, kazatele v severozápadním státě Paňdžáb, kde mají Sikhové většinu, oživil řeči o nezávislé sikhské domovině a vyvolal obavy z návratu k násilí, které v osmdesátých a začátkem devadesátých let zabilo desítky tisíc lidí. sikhské povstání.

„Amritpal Singh byl zatčen z vesnice Rode v okrese Moga v Paňdžábu na základě konkrétních zpravodajských informací,“ řekl novinářům Sukhchain Singh Gill, nejvyšší představitel pandžábské policie.

Zatčení třicetiletého Amritpala Singha, který vede skupinu nazvanou Waris Punjab De (dědici Paňdžábu), přichází poté, co samozvaný kazatel a stovky jeho příznivců zaútočili na policejní stanici s meči a střelnými zbraněmi a požadovali propuštění jeden z jeho pomocníků.

Policie obvinila Singha a jeho příznivce z pokusu o vraždu, maření vymáhání práva a vytváření disharmonie a uvedla, že byl na útěku od poloviny března.

Byl zatčen ve vesnici gurudwara, sikhském chrámu, podle zákona o národní bezpečnosti, který umožňuje zadržovat osoby považované za hrozbu pro národní bezpečnost až na rok bez obvinění, uvedl policejní úředník.

Gill řekl, že bude přestěhován do Dibrugarhu ve státě Assam, kde jsou již někteří jeho spolupracovníci ve vězení.