Ford Mainline vyráběný v USA v letech 1952-1956

Ford Mainline – americké velké auto, vyrobené Fordem v USA v letech 1952-1956, ve dvou velkých generacích, představené v letech 1952 a 1955. V tomto období to byl základní (nejlevnější) model automobilů ve výrobní nabídce společnosti Ford. Vyráběný ve stylu karoserie: 2- a 4-dveřové sedany, kupé a kombi, z nichž nejoblíbenější byl dvoudveřový sedan (tudor). Jméno se také nosilo v souvislosti s výstavbou, které byly vyrobeny v letech 1952-1959 australskými továrnami Ford.

Název modelu Ford vstříkne ( „Main Line“) byl představen v nové řady Ford v lednu 1952 za ​​základní model, nejlevnější cestujícího, který nahrazuje základní model Ford DeLuxe [1]. Dva další, dražší linky Ford modely, založené na stejném podvozku a mechanických součástek, jejichž Customline a Crestline, od koho Železniční liší především nedostatek okrasných výlisky strany, horší vybavení a obložení interiéru a částečně další verze  (na rozdíl od hlavního stromu mimo jiné mít volant s integrovanou houkačkou ve středu obrany na ráfku pouze sluneční clona pro řidiče, jen v přední části popelníku a neměl hodiny).

Modely Ford od roku 1952 byly dalším vývojem pontonového těla ve stylu letecké a kosmické dopravy. Vyznačují se panoramatickými zasklenými okny vpředu a vzadu, což zlepšuje viditelnost. Chromovaná mřížka má široké horizontální bar s centrálním dekorativním kužele, simulující nasávání vzduchu tryskového letadla, a dva podobné kužele na bocích neprůhledné parkovací světla (indikátory). Trám také měly podélné štěrbiny ve středu, po stranách centrálního kužele. Poskytovány na masku chromované dekorace ve tvaru stylizovaného křídla letadla nakloněné. Ford Mainline neměl lamel na bocích těla, hned za přední kola byla plechová cedule vstříkne (nebo farma Wagon) a případně razítko udávající verzi V8 motoru. Na šikmé přední hrany zadních křídel procházejících imitaci čtyři reliéfy, imitující vstupy vzduchu – Model Železniční měl dolní pokryta pryžovou pláštěm, zatímco bohatší verze byly navrženy chrom. Dodatečné vybavení je součástí dodávky rádio (za $ 88 nebo $ 100) a ostřikovače čelního skla.

Řada modelů tělo hlavní řady byly: dvoudveřová na šest sedanu (Tudor kód 70A), čtyři na šest sedanu (Fordor, 73a), dvoudveřové třísedadlovej coupe (Business Coupe, 72C), s dalším prostorem pro zavazadla za předním sedadlem a třídveřový pro šest vozů (Ranch Vagón, 59A). Těla byly založeny na nosném rámu; Přední odpružení byla nezávislá na wishbone a vinutými pružinami, závislý zavěšení zadních kol, přičemž tuhá suspenze hnací náprava półeliptycznych [4]. Pneumatiky byly v sedan a kupé rozlišení 1952 x 16 6 [1], v Ford luxusní, nicméně, již od roku 1953, bylo v pneumatikách 6,70 x 15 Customline jednotný model. Vagón Wagon Ranch měl pneumatiky 7,10 × 15.