Dětský ombudsman Ruské federace oznámil katastrofický nedostatek hospiců

Potřeby paliativní medicíny pro děti v Rusku uspokojuje méně než 10%. Uvedla to komisařka prezidenta Ruské federace o právech dítěte Anna Kuzněcovová. Dodala také, že studuje zkušenosti náboženských organizací, které otevřely dětské hospice.

– V Rusku je katastroficky málo dětských hospiců. Procento spokojenosti s potřebou paliativní péče (pro děti) je velmi nízké – méně než 10%. Existují dva dětské dětské hospice a další bude otevřeno v září, uvedla Anna Kuznetsová v rozhovoru pro TASS.

Ombudsmanka pro děti uvedla, že nyní studuje zkušenosti náboženských organizací, které otevřely dětské hospice. Podle jejího názoru „úkol rozvoje paliativní péče lze řešit různými způsoby, ale s jednotnými standardy kvality a jedním úkolem.“ „Pokud se jedná o charitativní nadaci, musí být vyřešena otázka systémové pomoci tak, aby nebyla: dnes jsou peníze, zítra ne.“ Nemělo by tomu tak být, pokud jde o život a zdraví, “věří Kuznetsová.

„Státní cesta je dobrá, je spolehlivá a testovaná, ale jak realistická je a v kolik hodin?“ Dodal veřejný ochránce práv.