Cestovní upozornění a varování pro cesty do Jihoafrické republiky

Cestovní upozornění a varování pro cesty do Jihoafrické republiky
Cestovní upozornění a varování pro cesty do Jihoafrické republiky

Pozemní hranice se otevřely od 15. února 2021. Zjistěte, jak mohou omezení koronavirů (COVID-19) ovlivnit vaši cestu do Jižní Afriky.

Cestovní omezení koronaviru (COVID-19) v Jižní Africe – aktualizováno 15. února 2021
Jihoafrická republika otevřela své pozemní hranice od 15. února 2021 na 20 místech do Botswany, Lesotha, království Eswatini, Namibie, Mosambiku a Zimbabwe.
Na hranicích byl nasazen další personál a je zaveden lístkový systém omezující testy Covid prováděné na hranicích. Existuje také tvrdý zákrok proti falešným testovacím certifikátům COVID_19.

Od 1. října se Jižní Afrika částečně znovu otevřela pro příchozí a odchozí cestovní ruch.

Mezinárodní cestování je povoleno s výhradou níže uvedených požadavků a obvyklých vízových požadavků.

Od 22. prosince omezují některé země (včetně Velké Británie) lety do a z Jižní Afriky kvůli druhé vlně COVID-19 způsobené novou variantou viru.

Požadavky na zadání
Všichni mezinárodní cestující musí předložit platné osvědčení o negativním výsledku testu PCR pro COVID-19, který je v době odletu starý méně než 72 hodin
Cestující, kteří neprovedou negativní test, budou muset po příjezdu na vlastní náklady absolvovat test na antigen a v případě pozitivního testu na COVID-19 se sami karantují
Jihoafrické mise v zahraničí budou otevřeny pro podávání žádostí o víza a budou obnovena všechna dlouhodobá víza. Další informace získáte od místního vysokého komisaře v Jihoafrické republice.
Cestující mohou přistávat pouze na třech mezinárodních letištích: Cape Town (CPT), Durban (DUR) nebo Johannesburg (JNB). Existuje 18 pozemních hranic.

Tato cestovní upozornění mají obecnou povahu. Informace o dostupnosti letů získáte u své letecké společnosti nebo poskytovatele cestování.

Místní omezení v Jižní Africe
Zavádí se pětistupňový přístup k usnadnění omezení uzamčení založený na riziku. K 30. prosinci je v zemi upravená úroveň výstrahy 3. Celostátní zákaz vycházení je zaveden od 21:00 do 6:00.

Látkové roušky jsou na veřejnosti v Jižní Africe povinné.

Než si koupíte cestovní pojištění, zkontrolujte si vládní cestovní varování a zdravotní rady – nemusí existovat žádné pojištění cestovního pojištění pro místa s vládním zákazem cestování nebo zdravotním doporučením proti cestování.