Čaputová: Chystají se na mě útoky, toto je důkaz!

Bratislava 8. března 2019

Prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová na sociální síti upozorňuje, že se na ni chystají útoky. Možná právě to i vysvětluje, proč její osobu již nyní doprovází mohutná ochranka

Zuzana Čaputová se domnívá, že ti, co na ni zaútočí, se ve skutečnosti bojí „slušných lidí, kteří se spojují proti nespravedlnosti“ – pravděpodobně má na mysli spojování se za ni ve volbách:

„Vyzývají zaměřit se na mě, já vyzývám na slušnost. Šířit strach a vyzývat na útoky na mě je opět projevem strachu – ne strachu ze mě, ale z vás, slušných lidí, kteří se spojujete proti nespravedlnosti. To, že přitvrzují, je také jen projevem strachu z toho, že jejich antikampaň je neúčinná. Zůstáváme jednotní a nebojíme se. „, Říká Čaputová.

Následně zopakovala její tradiční hesla:

„Zaměřme se na slušnost, lidskost a soucit – naše hodnoty nikdy neustoupí lži a nenávisti.“

Velmi zvláštní znějí slova o soucitu, který nejvíce ve své kampani zdůrazňuje jako jednu z vlastností, která ji má charakterizovat, přičemž jí chybí soucit k těm nejmenším a nejvíce marginalizovaným – dětem. K dětem opuštěným – kterých by bez problémů svěřila aktivním homosexuálům, a dětem nenarozeným, jejichž každodenní zabíjení v ní nevyvolává žádný soucit, právě naopak. Opakuje stále feministické heslo právo na volbu ženy.

Čaputová jako důkaz toho, že se na ni chystají útoky, uvedla následující Blahová slova:

„Čaputová je hrozba pro Slovensko. Proto je třeba podpořit toho kandidáta, který má největší šance ji porazit. Každý, kdo nechce, aby byla hlavou státu liberální fanatičtí, by měl přestat se vzájemnými útoky a zaměřit se na ni. „Pro dokumentován, Blaha se tak vyslovil ve čtvrtek 7. března 2019.

Blahová slova tak kandidátka využila na opětovné zdůrazňování své „křehkosti“, aby vyvolala u lidí bojovnost a odhodlání postavit se zlu. Blaha si však myslí, že ona sama ztělesňuje to zlo, kterému je třeba se postavit. Více ZDE.